Сообраќајна незгода во Штип: Пешак тешко повреден откако бил удрен од автомобил

t

На 04.01.2022 во 06.05 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Штип, патничко возило „фиат добло“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(52) од Штип, удрило во пешакот И.Ц.(43) од Штип, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19 годишен возач од Скопје излета со…

Денеска (26.11.2023) во 03.25 часот било пријавено…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби…

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено…

Почина поранешниот италијански претседател, Наполитано

Џорџо Наполитано, претседател на Италија во два…