Сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес, кај патарина Сопот

t

Попладнево се случила сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Велес, на околу 600 метри пред наплатната станица Сопот, јавува ТВ21.

Според информациите, еден автомобил излетал од коловозот, додека пак сообраќајот се одвива по една коловозна лента.

На местото се уште нема пристигнато полиција, а нема ни поставено сообраќајни знаци, па затоа доколку патувате по овој патен правец, се препорачува внимателно возење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…