Сообраќајот на патиштата по влажни коловози

t

Сообраќајот на државните патишта се одвивa по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

1728 лица возеле без возачка во Тетово…

Евиденцијата на одделот за аналитика при СВР…

Зголемен интензитет на сообраќај: На граничните премини…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Булеварот пред Собрание и денеска е затворен…

Булеварот „11 Октомври“ денеска повторно е затворен…

На Табановце се чека и до еден…

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните…

Се судрија такси и автобус кај Собрание

Сообраќајна несреќа пред малку се случи пред…