Со автомобил удрил во паркирано возило, па настанал пожар – сопатничката се здобила со тешки повреди

t

На 23.12.2021 во 08.15 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Карл Маркс“ во Штип, патничко моторно возило „шевролет спарк“ со штипски регистарски ознаки, управувано од А.А.(24) од Штип, удрило во паркирано патничко моторно возило „опел астра“ со штипски регистарски ознаки, при што настанал пожар во возилото „шевролет спарк“, информира МВР.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Штип пожарот бил изгаснат.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.К.(62) од Штип, констатирани во Клиничката болница во Штип.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарското МНР ја искара Македонија: Се однесуваа…

Остра реакција на бугарското МНР по тензијата…

Бугарскиот МВР ироничен: Ќе ви подариме три…

Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и…

(Видео) Еве како Ангел Христов и останатите…

Неколку бугарски медиуми и провокатори на социјалните…

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…