Со шипка му ја pacцветал главата: Kpвава драма поради недopaзбирање во сообраќајот во Гостивар

t

Основното јавно обвинителство во Гостивар поднесе обвинителен предлог против 20-годишен гостиварец кој се товари за кривично дело „насилство“.

Како што соопшти Јавното обвинителство, по кратко сообраќајно недоразбирање со друг возач, на 25 април, обвинетиот, заедно со уште две непознати лица, го нападнале оштетениот. Притоа, обвинетиот со метална шипка го удрил оштетениот во задниот дел од главата, со што му нанел телесна повреда – нагмечување и нагмечно-расцепна рана. Откако му била укажана лекарска помош, оштетениот го пријавил настанот во полиција.

Со делото обвинетиот предизвикал чувство на несигурност, загрозување и страв и кај други присутни лица – наведуваат од обвинителството. ​​

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Тешка сообраќајна несреќа во гостиварско

Вчера во 18.30 часот во ОВР Гостивар…

Маж од Гостивар фатен па уапсен со…

На 01.01.2023 во 21:15 часот на подрачје…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Татко се обидел да го прегази синот…

Педесет и шестгодишен маж со иницијали Љ.А.…