Со шипка му ја pacцветал главата: Kpвава драма поради недopaзбирање во сообраќајот во Гостивар

t

Основното јавно обвинителство во Гостивар поднесе обвинителен предлог против 20-годишен гостиварец кој се товари за кривично дело „насилство“.

Како што соопшти Јавното обвинителство, по кратко сообраќајно недоразбирање со друг возач, на 25 април, обвинетиот, заедно со уште две непознати лица, го нападнале оштетениот. Притоа, обвинетиот со метална шипка го удрил оштетениот во задниот дел од главата, со што му нанел телесна повреда – нагмечување и нагмечно-расцепна рана. Откако му била укажана лекарска помош, оштетениот го пријавил настанот во полиција.


Со делото обвинетиот предизвикал чувство на несигурност, загрозување и страв и кај други присутни лица – наведуваат од обвинителството. ​​

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема ekcплозија во Абу Даби: Со дpoн…

Три цистерни со гориво експлодираа во индустриската…

Го тeпале дури не изгyбил свест: Двајца…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар…

Семејна драма во Росоман, жена го пpeтепала…

Росоманец на возраст од 31 година денеска…

Полициcka akција во Гостивар – неmaле cepтификати…

На 08/09.01.2022 во периодот од 22,00 до…

Протекоа информации: Heмирите во Казахстан биле однапред…

Шефот на извршниот комитет на Заедницата на…