Објавено на:

Специјалци спроведуваат акција во училиште: Млад човек влегол вооружен во училиштето

t

Специјални единици на германската полиција спроведуваат акција во едно училиште по информациите дека во него влегол вооружен млад човек.

„Во тек е опсежна полициска операција во училиштето Отон Хан во Џенфелд. Областа околу училиштето е затворена. Млад човек со пиштол наводно влегол во зградата“, се вели во твит од официјалната наредба на локалната полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонските и бугарските полициски специјалци денес на…

Заедничка вежба на полициските единици при Одделот…

Училиштата ќе им помагаат на учениците при…

Како и со секоја промена што доаѓаат…

Костадинов: Разрешен директорот на училиштетво во кое…

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, го разреши директорот…

(Фото) Директорка на познато скопско училиште вршела…

Во средното скопско училиште „Васил Антевски-Дрен“ се…