Спpeчен обид за kpиумчарење на поголема количина лeкови од Македонија во Косово

t

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево при Регионалниот Центар Север завчера во 19:50 часот спречиле обид за криумчарење на поголема количина разновидни лекови од Република Македонија кон Косово, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

– Во атарот на село Јажинце, тетовско, било забележано лице кое носело два поголеми пакета и не застанало на наредба на полициските службеници. При преглед на теренот биле пронајдени пакетите кои содржеле разновидни лекови, од кои 17.410 таблети, 970 ампули и 120 капсули.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, посочуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шокантна одлука на судот во Приштина: Отфрлено…

Основниот суд во Приштина го отфрли обвинителниот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…

Бизарна кампања во Косово: Куршуми наместо бонбони,…

На социјалните мрежи во Косово деновиве е…

(Фото) Косовската полиција повторно постави бетонски блокови…

Специјалците на косовската полиција поставија бетонски блокови…