Србија се подготвува за војна и голема криза – Еве какви одлуки донесе Советот за безбедност

t

На седницата на Советот за национална безбедност беа постигнати важни договори за зачувување на мирот и стабилноста во регионот, зголемување на безбедноста на нашата земја и граѓаните, како и за набавка на суровини и значајни стоки кои би можеле да станат дефицитарни поради глобална криза, изјави претседателот Александар Вучиќ.

Важни договори за: Зачувување на мирот и стабилноста во регионот; Подобрување и зголемување на нивото на безбедност за нашата земја и граѓаните; Анализи и конкретни дејствија при набавка на суровини и значајни добра кои поради светската криза би можеле да станат дефицитарни. , објави Вучиќ на инстаграм профилот на иднината на Србија, со порака дека Србија е на безбеден пат!

Претседателот Александар Вучиќ претседаваше со Советот за национална безбедност.

На седницата, која почна во 10 часот, присуствуваа премиерката Ана Брнабиќ, министерот за одбрана Небојша Стефановиќ, министерот за полиција Александар Вулин, министерката за правда Маја Поповиќ и министерот за финансии Синиша Мали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Тешки муабети со Мирка Велиновска!

Следете ја во живо денешната епизода на…

ДСЗИ не констатирал грешки во третирањето на…

Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши вонреден…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

ИНИЦИЈАТИВАТА НА ЛЕВИЦА ЛО НЕГОТИНО ЗА ХУМАНИТАРНИ…

Се преврте патничко моторно возило

Нова непосакувана ситуација на македонските патишта... Предмалку…

ХРВАТСКА СОНУВА ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН! Пленковиќ…

Доколку рускиот претседател Владимир Путин, по кого…