Објавено на:

Стампедо во Тајван: Се купуваат часовници со вртоглава цена

t

Првичните количини на новата заедничка серија на часовници на Swatch и Omega направи вистински бум низ целиот свет, незапамтлив во историјата на часовничарството и се распродадоа за само еден ден. А, на сивиот пазар новата серија достигнува вртоглави цени од 5000 до 8000 долари. Ова немаше да биде ништо чудно, ако редовната цена на часовниците не е 250 долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина воведе санкции против американски производители на…

Кина ги санкционира американските производители на оружје,…

Путин ги осуди провокациите на САД и…

Русија ги осудува провокациите на САД и…

Тајван ќе направи се што треба за…

Тајванското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

Американски воени бродови пловат низ Тајванскиот теснец

Два воени брода на американската морнарица пловат…

Кина реагираше на посетата на амекирканската сенаторка…

Посетата на американската сенаторка Марша Блекбурн на…