Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

t

Жител на Струга во вторникот лажно ја пријавил својата сопруга дека го ограбила. Тврдел дека му украла пари и злато.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.Ќ. од Струга поради лажно пријавување на кривично дело.

„Пријавениот, на 20.02.2023 во Струга лажно пријавил дека од стан, од кој имала клуч неговата поранешна сопруга, биле одземени пари и злато и ја посочил неа дека ги одзела“, објави МВР во дневниот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поништена е акредитацијата на факултетот за здравствени…

Одборот за акредитација на високото образование на…

Скопјанец со оружје ограбил банка: Се бара…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Поминаа повеќе од десет години откако најдобриот…

Старец ја претепал сопругата со тврд предмет

На 03.06.2023 во 22.20 часот во СВР…

Ограбено казино во Центар!

Денеска (01.06.2024) во 00:07 часот во СВР…