Објавено на:

Стoилов позитивен на koвид, нема да игра пpoтив Црна Гора

t

На еден час пред почетокот на натпреварот против Црна Гора, лоши вести од таборот на ракометната репрезентација на Македонија.

Пикерот Стојанче Стоилов нема да може да настапи на натпреварот кој започнува во 18 часот бидејќи е позитивен на коронавирус.

„Денеска за жал ќе играме без Стојанче Стоилов, кој на последното тестирање доби позитивен тест на Ковид-19. Се надеваме Столе како еден од лидерите ќе биде во можност да се врати во составот за скоро време“, објави РФМ.

Ова е втор голем пех за репрезентацијата на Македонија, бидејќи непосредно пред дуелот од првото коло со Словенија, „црвено-жолтите“ останаа и без Кирил Лазаров кој заработи повреда на потколеницата и ќе има само селекторска улога на ЕП.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…

Пендаровски-Османи: Заеднички напори за стабилност во регионот

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Приштина, во…