Таравари за ТВ21: За Алијанса е многу тешко да оди со ДУИ, но ќе се почитуваат одлуките на партиските органи

t

Во просториите на општина Гостивар попладнево се одржа средба меѓу лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Таравари, по средбата, во изјава за ТВ21 порача дека за Алијанса е многу тешко да излезе со ДУИ, но ќе се почитуваат одлуките на органите.

„Една од опциите за кое имаме одлука од раководството е да излеземе сами на избори. Реков, за Алијанса е многу тешко да излезе со ДУИ, но повторно ќе ја разгледаме таа можност, секако дека ќе се почитуваат одлуките на партиските органи“, вели Таравари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДУИ да се реформира, не да бојкотира…

За новата влада на Република Македонија преговараат…

ДУИ не се помирува со загубата на…

Државната изборна комисија денеска треба да одлучува…

Апасиев: Добро е за државата ДУИ да…

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во интервјуто…

Мицкоски: Може да разговараме со некое ново…

„Не постојат такви црвени подруми. Мислам дека…

(Видео) Шутаров во „Тешки муабети“: Следува целосна…

-  Следува целосна реорганизација и обнова на…