Таткото на Боки 13: Вилма ја знам од девојче, може сум и бил симпатија па си лечи комплекси

t

Не знам каде заврши торбата Луј Витон, вака започна интервјуто на А1 ОН со таткото на Бојан Јовановски попознат под прекарот Боки 13. Тој истакна дека иако случајот беше наречен „Рекет“ на Бојан Јовановски му се судело за тргување со влијание.

Миле Јовановски потенцираше дека торбата Луј Витон со милионите од рекетот не завршила во неговиот дом, полицијата два пати правеле претрес и никаде не нашла пари. Предадени се и камерите од домот на 13-ка од кои се гледа дека пари никогаш не влегле во неговиот дом.

Тој открива дека Стефан Бoгоев бил во домот на Јовановски пред да стане градоначалник 5-6 пати.

Покрај Богоев, Миле Јовановски посочи дека лично се познава и со Вилма Русковска.

-Вилма Русковска ја знам од девојче повеќе од 45 години, си ги личи фрустрациите од младоста. Можеби сум и бил симпатија, вели Јовановски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Русковска и нуделе функција да прекине…

Истите личности кои ми нудеа да бидам…

Каде е Директорот на финансова полиција?

Директорот на финaнсова полиција Арафат Муареми најверојатно…