Татко се обидел да го пpoбоде со нож сопствениот син

t

На 05.01.2022 во 15.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Р.(66) од Велес затоа што се обидел со остар предмет да го повреди неговиот 39-годишен син. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Велес…

На пратениците Коциќ и Здравковски за 8…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…