Тепачка во маркет во Кисела Вода

t

На 08.01.2022 во 11,55 часот било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода во маркет бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу К.А.(28) и О.А.(30) двајцата од Скопје.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…