Тешка сообраќајка несреќа во Бутел – Разлетани парчиња од возилата има на сите страни

t

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во Бутел. Две возила, од кои едното е марка „ауди“ се судрија на булеварот „Босна и Херцеговина“.

Предниот дел на второто возило е целосно искршен. На булеварот се распрскани и делови од возилата, како и течност.

На местото има и полиција која прави увид. Непознато е како се случила несреќата. Нема информации за повредени лица. Се очекува МВР да даде детали, пренесува Скопје1.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

(Видео) Започна реконструкцијата на “Бутелска”: Арсовска најави…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, најави…

(Фото) Не е Украина туку Бутел: Рафали…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа информации дека…

РАФАЛИ ама не во Крушево, туку во…

Во текот на целиот ден во скопската…