Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Гостивар: “БМВ” удри во двајца пешаци, едниот е малолетен

t

Вчеравечер во 20.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Мајор Чеде Филипоски“ во Гостивар, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Е.(32) од с.Лакавица, удрило во пешакот Р.А.(58) од с.Здуње и во уште еден малолетен пешак.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетниот пешак, а со телесни повреди Р.А., констатирани во Ургентниот центар во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

Приведени дрвокрадци во Тетово и Гостивар

Вчера  во 19 часот и 30 минути,…

Ја удрил со кола па избегал: Тешко…

Полицијата трага по возач кој претпладнево удрил…

Хорор во Гостивар: Човек убиен во семејна…

52-годишен жител на Гостивар починал откако бил…