Тешка сообраќајна несреќа во Сарај: Има и повредени

t

Пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа во општшина Сарај. Во несреќата учествувале две патнички возила, а во моментов на лице место е полицијата која врши увид.

Според првичните информации има и повредени, а на лице место се повикани две амбулантни возила.

Покрај повредените причинета е и поголема материјална штета на возилата.

Во несреќата учестувало возило марка Сеат и патничко возило марка Шкода. Несреќата се случила на мостот кај Сарај, а двете повредени лица се веќе однесени во болница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓукановиќ: Време е за нови избори, за…

Претседателот на Црна Гора и лидер на…

Ковачевски вели: Борбата со корупцијата мора да…

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски…

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…