Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Тетово

t

Вечерва во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – тетово кај клучката Матка се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички возила, велат извори од МВР за Курир.

Повредени биле две лица, и истите се пренесени на Комплексот клиники Мајка Тереза.

Екипи на МВР вршат увид на местото на несреќата.

Според извори на Курир, двете амбулатни возила кои ги пренесувале повредените кон Клкнички биле со полициска придружба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Разбојници со нож нападнале и ограбиле скопјанец…

На 01.10.2022 околу 18,00 часот на подрачје…

Малолетници се степале па извадиле ножеви во…

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против…

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…