Објавено на:

Тешко на Црна Гора: Русија подготвува санкции за државата заради протерување на руските дипломати

t

„Санкциите тешко може да се сметаат за пријателски чекор“: Следува адекватен одговор на Москва за Подгорица.

Москва адекватно ќе одговори на новите санкции што и ги воведе Црна Гора, изјави рускиот амбасадор во Подгорица, Владислав Маслењиков.

„Безусловното пристапување на Црногорците кон сите одлуки на Европската унија за санкции, почнувајќи од 2014 година, тешко може да се смета за пријателски чекор. Мислам дека и денешната одлука на црногорската влада ќе биде придружена со соодветен одговор“, изјави амбасадорот за ТВ каналот „Русија 24“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Ова е хеликоптерот што Србија ни…

Припадниците на хеликоптерската единица и Министерството за…

Венс: Ако победи Трамп ќе преговара со…

Доколку Доналд Трамп победи на изборите, ќе…

Кремљ ги засили мерките за безбедност на…

Безбедноста на претседателот на Русија, Владимир Путин,…

Захарова: Украина подготвувала атентат на Путин

Обидот за убиство на рускиот претседател Владимир…

(Видео) Авион се урна во Подмосковље –…

Авионот „Сухој Суперџет“ се урна во Подмосковље…