Објавено на:

Тешко повредени двајца мажи од Велес

t

На 24.05.2023 околу 11:35 часот во СВР Велес е пријавено дека во Итна медицинска помош биле донесени повредени З.Ж.(63) и Ѓ.М.(62), двајцата од Велес.

Според пријавеното, тие околу 11:00 часот, додека извршувале градежни работи на куќа во Велес, сопственост на И.Т.(37) од Велес, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тешко повредени двајца мажи од Велес

На 24.05.2023 околу 11:35 часот во СВР…

Ерменија и Азербејџан се договорија за взаемно…

Ерменија и Азербејџан се договорија за взаемно…

Чекал правда по скандалот: Прво огласување на…

Марко Арсенијевиќ вети на публиката дека ќе…

Бијонсе со моќна порака по смртта на…

Среде нејзината турнеја „Ренесанса“, Бијонсе објави емотивна…

(Фото) УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНСКИ ГРАД ПОПЛАДНЕВО ПОД…

Невремето со пороен дожд и град во…