Тинејџер со товарно возило се судрил со мопед управуван од малолетник, двајца повредени

t

Двајца малолетници се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на локалниот пат Куманово-с.Сопот.

Во несреќата, информира МВР, учествувале товарно возило „мерцедес“, управувано од О.Л.(19) од Куманово и мопед управуван од малолетник од Куманово, двете со кумановски регистарски ознаки.

-Во несреќата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник од мопедот од с.Горно Којнаре, кумановско, констатирани во Општа болница во Куманово, велат од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…