Тлото никако да стивне: Земјотрес од 4,5 степени регистриран пред малку

t

Повторно беше почувствуван земјотрес на територија на Македонија кој е со епицентар во Грција.

Според Европската макросеизмичка станица, се работи за потрес регистриран 20 километри јужно од Битола, што се поклопува со подрачјето околу Лерин во соседна Грција и е со интензитет од 4,5 степени по Рихтер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Грците убивале и силувале жени и деца:…

Колежот во Загоричани Италијанците не го виделе…

ПЛАТИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА НАЈНИСКИ, А ЦЕНИТЕ ИСТИ,…

Со секое одење во продавница со список…

Вучиќ зема најмала плата од сите претседатели…

Иако вчера му беше зголемена платата, српскиот…

Каде одиш државо? Полицајка земала мито од…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…