Објавено на:

Толку од убавото време: Утре попладне наоблачување, од понеделник дожд

t

Утре наутро ќе има услови за слаба утринска магла по котлините, а преку денот ќе биде сончево со зголемување на облачност на запад.

Во понеделник ќе биде значително облачно со врнежи од дожд претежно во западните делови, најавуваат од УХМР.

На средината на неделата ќе преовладува сончево и топло време со променлива облачност, а кон крајот на неделата ќе дува јужен ветер и ќе преовладува променливо облачно време со појава на повремен дожд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германските власти до граѓаните: Штедете го плинот,…

Германските власти ги повикуваат граѓаните да се…

(Видео) Апсење во Македонија: Сузбиена криминална група…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Трајановски до советниците од ВМРО-ДПМНЕ: Каде што…

Советникот во Советот на Град Скопје, од…

Се плаши од големи напади: Зеленски свика…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски свика за утре…

Шаќири верува дека во текот на првото…

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири…