Трагедија во Валандово: Млад маж пронајден мртов во зграда во изградба

t

Во полицијата синоќа околу 19:30 часот било пријавено дека во подрумски простории во зграда во изградба на улица „Маршал Тито” во Валандово бил пронајден починат Д.М.(37).

Според информацијата од СВР Струмица, лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Од првичните информации на телото на починатиот немало траги на насилство, а најверојатно причина за смртта е пад од повисок дел на зградата во изградба.

Од полицијата не соопштуваат повеќе детали, освен дека по извршената обдукција ќе се знаат причините смртта на валандовчанецот.

Извор: Слободен печат

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

Трагедија во Скопје: Почина 11-годишно дете откако…

Синоќа на Универзитетската Клиника за Анестезија, реанимација…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Детето што загина во Македонска Каменица прво…

Тринаесетгодишното дете кое вчера почина, било прегазено…

Трагедија во Македонска Каменица: Општината ќе прогласи…

Македонска Каменица ги откажа сите музички настани…