Објавено на:

Експлозија во Крива Паланка: Плинска боца повреди сопружници

t

На 03.05.2022 година во 16.10 часот во ОВР Крива Паланка, од Здравствениот дом во градот било пријавено дека кај нив со повреди биле донесени Р.О.(62) и М.О.(66) од Крива Паланка.

Според пријавеното, тие се здобиле со повредите при експлозија на плинска боца во нивната семејна куќа во Крива Паланка.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Крива Паланка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за трагедијата во Србија: Таткото жив…

Таткото на четирите деца кои утринава загинаа…

Трагедија во САД: Се урна болнички авион,…

Пет лица загинаа, меѓу кои пациент и…

Страшна несреќа во Србија: Мајка се обидела…

Ужасна несреќа се случила денеска во српскиот…

(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат…

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот…

Уште една спортска трагедија: Млад голман пронајден…

Фудбалската федерација на Турција соопшти дека младиот голман на…