Објавено на:

Трагедија во Струга: Се удави човек кај автокампот “Ас”

t

Давеник попладнево е пронајден без знаци на живот во водите на Охридското Езеро во близина на автокампот „Ас” кај Струга, јавува МИА.

Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, посочувајќи дека се работи за 66-годишен човек, а телото било забележано од капачите на плажата.

Според првичните информации, на телото на починатиот немало траги на насилство. Била повикана екипа на струшката Итна помош, но лекарите само ја констатирале смртта.

Увид на местото извршила полициска екипа во присуство на јавен обвинител и медицински тим.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазена малолетничка во Струга: Девојчето има тешки…

На 02.12.2022 околу 17.25 часот во Полициската…

Малолетник украл компјутери, лаптопи и друга техника…

Компјутери, лаптопи и друга техника била украдена…

(Видео) Акција на МВР: Приведени странски државјани…

Во текот на изминатата вечер (08.09.2022) во…

Гром удри во струшко, изгоре штала

На 20.08.2022 во 15.00 часот било пријавено…

(Видео) МВР затвори фабрика за марихуана во…

„На 15.07.2022 од страна на полициски службеници…