Објавено на:

Трагедија: Загина млад француски тренер, а повредени се 11 фудбалери!

t

Ужасни вести доаѓаат од Франција, каде што во сообраќајна незгода животот го загуби 27-годишниот тренер на Авенир Фут Лозер, Антонин Елиа.

Тренерот со комбе во кое ги пренесувал младинците на екипата се судрил со камион кој возел во спротивен правец.

Дури 11 фудбалери се повредени, од кои тројца се наоѓаат во тешка здравствена состојба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото+видео) Изгаснат е пожарот во Ново Село…

Изгаснат е пожарот кај Ново Село кој…

Полицаец пронашол камена гробница од античко време…

Саркофаг (камена гробница) од античко римско време…

Син ја претепал својата 72-годишна мајка

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

СДСМ: Го охрабруваме Тошковски да почне истраги…

Го охрабруваме Тошковски да спроведува истраги и…

Просечната плата во Србија достигна историски 100.000…

Министерот за финансии во Владата на Србија…