Трагедија: Маж се удави во река во Босна

t

Постар маж вечерва се удави во ЗЕНИЦА.


Како што соопшти дежурниот оперативен МУП ЗДК, телото е извлечено од реката Босна.

-Постар маж околу 19.20 часот паднал во реката Босна во близина на ресторанот Ушќе. Во потрагата по него биле вклучени сите полициски патроли, екипа на специјалната полициска единица и противпожарната единица Зеница. Во 20.15 часот телото било извадено од млекарницата Зеница во Канал. Телото е извлечено на брегот – соопшти зеничката полиција.

Судскиот лекар е на терен, а се очекува доаѓање на дежурниот обвинител.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец…

Граѓанин на БиХ завршил во регионалниот суд…

Двајца браќа со пиштол и давење терале…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Автомобил паднал во река кај Пожега, возачот…

Во Хрватска пред два дена се случи…

Босна протестира по монструозното убиство на Низама

Почнаа протестите во Босна мотивирани од крвничкото…

Трагедија: Шестгодишно дете се удави на плажа…

Шестгодишно дете почина вчера попладне на плажата…