Трагедија: На само 44 години ненадејно почина познатиот македонски диџеј

t

Менаџерот Васко Павлевски, сопственик на „Горила Продукција“ денеска на социјалните мрежи ја сподели тажната вест за прераната смрт на Кирил Чипурески од Битола.

– Другар почивај во мир 💔 Заедно од Богданци до Тетово, од Струга до Каменица, безброј светски имина, фотосесии, ти си кум на нашето Fresh Union, многу пати беше и дизајнер, беше диџеи, беше продуцент, вршеше преводи по граници кога светски диџеи немаа виза, многу пријателства, многу журки, многу голем придонес за промоција на Битола и Македонија. 20 години заедно не беа доволни за да раскажеме се! Се гледаме таму горе Чипур 💔, напиша Павлевски на социјалните мрежи.

Засега не е позната причината за смртта на Џипурески, кој имаше 44 години.

– Светски човек беше …а сепак наш, малце е да се напише овде се’ за него :((( Бог да и даде сила на фамилијата, се вели во еден од коментарите.

– Бог да го прости, не можам да верувам, нека почива во мир…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…