Објавено на:

Трамп воодушевен: Планот на Путин е генијален

t

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го опиша, како што рече, генијалниот потег на рускиот претседател Владимир Путин да испрати војска во источна Украина.
Во радио емисијата од Трамп беше побарано да го коментира одговорот на претседателот на САД, Џозеф Бајден, во врска со испраќањето на руската армија на истокот на Украина.
„Вчера видов и слушнав за тоа на телевизија и реков: „Ова е генијално“. Путин присвои голем дел од Украина – Украина! Путин го прогласи тој дел независен. О, тоа е толку прекрасно“ рече Трамп, а пренесува Би-би-си.

Трамп продолжи да го фали Путин и да го критикува Бајден.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ристовски: Ова беше турбулетна сезона, имавме подеми…

Вардар успеа да ја одбрани шампионската титула,…

Претпладне сончево и топло до 34 степени,…

Времето претпладне ќе биде сончево и топло…

Иванов: Кога државата зема кредити да даде…

Кога државата зема кредити за да ги…

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…