Тројца кандидати за наследник на Зекири како генсек во Владата

t

Кој ќе го наследи Мухамед Зекири на позицијата генерален секретар на владата? Зекири си поднесе оставка откако беше осомничен за злоупотреба на службената дејност при склучување на тендер во 4 очи за физибилити студија за Македонски пошти, со што се сомничи за злоупотреба на 940.00 евра.

Според „Фокус“, во најтесна конкуренција за негов наследник биле неколку лица меѓу кои Викторија Аврамовска Мадиќ, поранешна секретарка во Град Скопје, Магдалена Филиповска – Грашковска претседателката на Инспекцискиот совет и Методија Димовски, член на Инспекциски совет од областа на животна средина и заштита на здравје на луѓето.


Според Фокус, најсеризен кандидат за да го замени Зеќири е Методија Димовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…

Абазовиќ ќе ја посети Македонија: Црногорскиот премиер…

Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ денеска…

(Видео) Хорор: Украинските бегалци во Бугарија се…

Украинските бегалци во Бугарија се исфрлаат од…

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…

Авторката на романот „Како да го убиете…

Љубовна романсиерка која го напиша роман насловен,…