Уапсено лице во казино во Драчево: Полицијата пронашла бела прашкаста материја

t

На 21.04.2022 во 18.10 часот во казино на подрачјето на Драчево од полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија е лишено од слобода едно лице од с.Палиград, скопско, затоа што при претрес во казиното, извршен со судска наредба од Основен кривичен суд, во просторија од казиното била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Спасовски тврди: Намален криминалитетот во првите…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска,…

Браво: Данела го враќа Ќосето – поднесено…

Градоначалничката Данела Арсовска отпочнува со постапка за…

Путин потпиша нова руска глобална стратегија, насочена…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов…

САД бараат одговорност за злосторства на Русија…

САД ги подржуваат напорите на Украина и…