Објавено на:

Уапсен Филип Кораќ, човекот од доверба на Лука Бојовиќ

t

На територијата на Хрватска пред неколку дена е уапсен Филип Кораќ, десната рака на Лука Бојовиќ, пишува „Новости“.

Последен пат за овој човек во јавноста се зборуваше Вељко Беливук кој рече декад Кораќ е соработник на Безбедносно-информативната агенција и Интерпол, но и на Јован Вукотиќ од Котор, кој според оперативните информации на црногорската полиција се смета за наводен водач на „Шкаљарскиот клан“.

Со Лука Бојовиќ се поврзува со години

Неговото име со години се поврзува со името на Лука Бојовиќ, кој моментално издржува затворска казна во Шпанија. Медиумите објавија дека Кораќ е „десната рака“ на Бојовиќ, како и дека тој ги води сите негови работи и во Србија и во Црна Гора.

Неговото име често се споменуваше во јавноста, од другата страна на законот, па дури и ликвидации. Но, неговото досие остана празно сите овие години и никогаш не бил осуден за кривично дело.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Уништете ја Југославија што побрзо“ : Што…

Владата на Србија во средата објави дека…

Американската држава Тексас го тужи Фајзер поради…

Фармацевтскиот гигант ја измами јавноста за ефикасноста…

Google ги брише старите сметки од денеска

Почнувајќи од денес, Google ќе ги избрише…

Приведен Албанец на Долно Блаце, му недостигале…

Пеесетгодишен Албанец, ноќеска е приведен на граничниот…

Крадел од паркирани автомобили, уапсен кумановец

Денеска по полноќ млад кумановец се обидел…