Објавено на:

Уапсен 18-годишник: Се заканувал со автоматска пушка

t

Осумнаесет годишник е уапсен во Сомбор откако се заканувал дека на училиште ќе дојде со автомат. Уапсен 18-годишен ученик во Сомбор, се заканувал со оружје

Сомборската полиција соопшти дека младото момче е уапсено поради сомнение дека сторил кривични дела загрозување на сигурноста и недозволено изработување, држење, носење и тргување со оружје и распрскувачки материјали. На социјалните мрежи се заканувал дека ќе дојде на училиште со автомат, што и усно го повторил.

По наредба на Основниот суд во Сомбор, полицијата извршила претрес во станот во кој живее осомничениот и пронашла осум куршуми.

На 18-годишникот му е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава е спроведен во Обвинителството на Основното јавно обвинителство Сомбор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Ќафасан приведен Србин баран од Интерпол!

На граничниот премин Ќафасан приведен е српски…

Македонски државјанин уапсен во Драч

Полицајците на плажата во Драч го уапсија…

Хрватската спортистка Бланка Влашиќ

ПОЗНАТА ХРВАТКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ДОЗНА…

Милановиќ: Хрватите и Србите не ги спои…

Хрватите и Србите ги обедини соработката, а…

Хрватската фудбалска федерација демантира: Само Албанците скандираа…

Хрватскиот фудбалски сојуз добил известување од УЕФА…