Удрил пешак со автомобил и се дал во бегство – пешакот се здобил со тешки повреди

t

На 30.12.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на ул.„Дупница“ во Крива Паланка возило удрило во М.С.(58) од с.Конопница, по што го напуштило местото на несреќата.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Крива Паланка.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарско МВР: Немаме информации дека Љупчо Палевски…

Љупчо Палевски – Палчо осомничениот организатор и извршител…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Жена нападната во Чаир од сопругот, свекрвата…

Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР…

Хорор во Германија: 14-годишник избоде и уби…

Седумгодишно момче почина откако наводно било избодено…