Објавено на:

Уживајте во денот: Сончево и топло, температура до 24 степени

t

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 16 до 24 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје сончево со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 21 степен.

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време, од недела со делумно зголемување на облачноста. Локални врнежи од дожд се очекуваат во понеделник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Арсовска им честиташе на победниците: Успешно…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…

(Видео) Ковачевски и Паунов “свртеле” 26 милиони…

Аферата броило значи само едно – трговија…

Гасот “секна”, научници предупредуваат: Следува невообичаено студена…

На европските земји можеби им претстои постудена…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Рекордна инфлација во Еврозоната: Енергенсите “скокнале” за…

Инфлацијата во еврозоната во септември достигна нов…