Објавено на:

Украина целосно ги затвара границите со Русија и Белорусија

t

Украина ги затвора границите со Русија и Белорусија, изјави украинскиот премиер Денис Шмихаил.

Во видео изјава објавена на Телеграм, тој рече дека само на граѓаните на Украина ќе им биде дозволено да преминат од Русија и Белорусија во Украина.


Се уште не се знае кога ќе стапи на сила одлуката за затварање на границите со овие две држави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи во посета на Киев

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска…

САД подготвуваат досега најмоќно оружје против Русија

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден се…

Загинаа осум лица, меѓу кои и петмесечно…

Загинаа осум лица, меѓу кои и петмесечно…

Медведев: „Условите на Зеленски се категорични до…

Дмитриј Медведев изјави дека условите што ги…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…