Успешна акција на Дирекцијата за заштита и спасување: Извадени неексплодирани гранати од Охридското езеро

t

Четири гранати пред три дена биле извадени од водите на Охридското езеро кај Пештани.

-Од увидот извршен од стручен тим од Дирекцијата за заштита и спасување и полициски екипи, констатирано е дека се работи за две неексплодирани минофрлачки мини калибар 75 милиметри и 2 артилериски гранати калибар 122 милиметри, информираат од СВР Охрид.

По подигнувањето грантите се предадени за натамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Ако пресуши Преспанско, ќе се загрози и…

Преспанското Езеро во Македонија се смета за…

Фотографии од големиот пожар меѓу Богданци и…

Голем пожар на отворено на границата со…

Топка сладолед во Охрид чини и до…

Во екот на летото цените на хотелско-угостителските…

(Видео) Детали за сообраќајната несреќа кај Охрид:…

Едно лице е полесно повредено во сообраќајката…

Тешка сообраќајна несреќа на влезот во Охрид,…

Сообраќајна несреќа кај Горенци во која учествувале…