Утре Османи ќе реферира во собранието што е договорено со Бугарија

t

Утре министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе има излагање пред членовите на  Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна Македонија, каде ќе информира за текот на разговорите и севкупните односи меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија.

Седницата на оваа комисија е предвидено да започне од 11:45 часот, во салата Борис Трајковски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија даде зелено светло за членство на…

Огромен чекор на патот на Бугарија кон…

Македонците се стремат кон слободен живот, одделен…

Григор Начович, министер и дипломат на Бугарија,…

Бугарија принципиелно и целосно ја поддржува Албанија…

Бугарија ја потврдува постојаната силна поддршка за…

Груевски со нов нокаут за Бугарија –…

Поранешниот премиер Никола Груевски продолжува со серијалот…

Захарова: Бугарија долго време е на патот…

„Денеска властите во Софија преминаа на практично…