Утре повторно без струја семафорите кај Џамбо и делови од Центар

t

Од ЕВН Македонија АД известуваaт дека на ден 26.12.2021 година ( недела ), без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од – КЕЈ 13-ти Ноември, делот кај паркингот Холидеј ИНН, потегот околу КЕЈ 13 ти Ноември, бул. Кочо Рацин и ул. Мирче Ацев, семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, дел од ул. Мирче Ацев . ( општина Центар )

Од ЈП Улици и патишта ги повикуваат надлежните за регулирање на сообраќајот, односно МВР за да не дозволат да се направи голем метеж низ градот во овој период од денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Герасимовски: МВР може да ги идентификува деликвентите…

Снимките од тинејџерите кои уништуваат игралиште во…

Машко лице пронајдено починато во Центар

На 01.06.2024 во 19:35 часот во СВР…

Скопјанец починал додека работел во куќарка за…

Денеска (01.05.2024) во 06.10 часот во СВР…

Нападнат малолетник во Центар

На 05.04.2024 во 23:30 часот во СВР…

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…