Објавено на:

Утрово измерени поларни температури низ Македонија, еве каде беше најстудено

t

Студено утро имаме во Македонија.

Најстудено е во Маврово каде се измерени -16 степени. Во Битола и Берово утринава минималната температура е -14 степени, во Крушево -13, во Крива Паланка -12, во Тетово и Дебар -11, во Прилеп, Охрид и Претор -10, Штип -9, Струмица и Демир Капија -8, Скопје -7, Куманово -6 и во Дојран -3 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито.

Попладне облачноста ќе се зголеми, а во планинските подрачја и во североисточните делови ќе има локален слаб снег. Температурите ќе бидат од -4 до 4 степени.

Поларен студ го зафати и регионот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…

Претседателката Сиљановска Давкова ќе ги прими поглаварите…

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска ќе ги…