Објавено на:

УХМР: Временска прогноза за денес

t

Наутро студено, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК НИ ДОАЃА ОД УТРЕ –…

Времето утре ќе биде сончево и топло…

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…

Наредните денови стабилно, но повторно се најавува…

УХМР соопшти дека времето во наредните денови…

Најнова прогноза на УХМР: Какво ќе биде…

Во следните денови времето ќе биде стабилно,…