Објавено на:

УХМР: Магловито и облачно

t

Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Доаѓа „Арктичка експлозија“ Британските метеоролози предвидуваат ледени…

Крис Ингланд, продуцент за временска прогноза за…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Маглата го отежнува авиосообраќајот над Скопје

Поради маглата во Скопската котлина дел од…

Сончево време со слаб ветер и пониски…

Времето во земјава ќе биде сончево со…