Објавено на:

УХМР: Максималната температура од -4 до 5 степени

t

Променливо облачно, на места ќе провејува снег, особено претпладне во западните и северните подрачја. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од -4 до 5 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со услови
за слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…

Денес ќе биде облачно со врнежи од…

Oблачно, на планините и на некои повисоки…

Доаѓа „Арктичка експлозија“ Британските метеоролози предвидуваат ледени…

Крис Ингланд, продуцент за временска прогноза за…

Времето денес променливо облачно со услови за…

Променливо облачно, претпладне со услови за локален…

Времето денес променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне во западните делови, а…