УХМР предупредува: Невреме во Велес, можна појава на град

t

Управа за хидрометеоролошки работи информира дека во тек е силно невреме во Велес и околината. Предупредува дека е можна појава на град.

„14:15 Невреме со пороен дожд, интензивни електрични празнења, силен ветер и можна појава на град во подрачјето на Велес“, стои во објавата на УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под…

Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола,…

БРАВО! 13-годишниот Дарјан Мирчевски освои златен медал…

13-годишниот Дарјан Мирчевски од Скопје освои златен…

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…

Градоначалникот на Струмица заврши на инфузија, вдишал…

Струмичкиот градоначалник, Костадин Костадинов, вчера завршил на…