УХМР: 2022 ни носи снег во Скопје

t

Новата година е пред нас, а според метеоролозите не очекува топло време во првите денови од 2022 –та година.

Според долготрајното предвидување на accuweather во земјава, поточно во Скопје во првиот месец од годината не очекува различно време.

Па така првите пет дена од Новата година ќе имаме високи температури, а потоа за Божиќ не очекува смалување на истите, но потоа повторно ќе се зголемат.

Снег се најавува за Божиќ, а и за Православната стара нова година која се прославува на 13 јануари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…