Објавено на:

Ученик им се заканувал на соученици: Инциденти и во училиште во Црна Гора

t

Тринаесетгодишен ученик им се заканувал на учениците од своето одделение во основното училиште „Душан Кориќ“ во Бијело Поље, пренесуваат црногорските медиуми.


Од Министерството за образование потврдија дека во ова училиште се случил инцидент, а поради тоа наставата била прекината.


„Известени се полицијата и Центарот за социјална работа, кои презедоа дејствија од нивна надлежност. Децата по инцидентот се пратени дома“, соопшти Министерството за образование.
Како што изјавија, утре со момчето на час ќе присуствува училишниот психолог.
Велат и дека се работи за ученик кој три пати го менувал училиштето поради недолично однесување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Притвор за тројца мажи кои претепале две…

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против…

Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна…

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…

Националната мрежа против насилство до JO: Најстрога…

Националната мрежа против насилство врз жени и…

Каде живееме?! Тројца насилници нападнале маж и…

36-годишна жителка на Тетово вчера пријавила дека…