Уште не е пронајдено телото на 55-годишната жена од Велес која на нова година скокна во Вардар

t

Телото на 55-годишната жена од велешкото село Сојаклари се уште не е пронајдено. Втор ден се трагаше по неа низводно по реката Вардар до сливот на реката Бабуна.

Портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев за МИА изјави дека потрагата продолжува утре изутрина.

Најави дека освен полицијата, пожарникарите од Велес и кајакари, според првичните најави, од утре истрагата ќе биде засилена и со екипа од Единицата за специјални задачи при МВР, а има најави и за вклучување на екипи од Дирекцијата за заштита и спасување.

-Истрагата продолжува утре наутро и ќе биде засилена со полициска екипа на Единицата за специјални задачи ЕСЗ, изјави Самарџиев.

Педесет и петгодишната жена на 31 декември во 35 минути по полноќ се фрли од Малото Мовче во реката Вардар во Велес. Во 2 часот по полноќ, 62-годишниот Д.М од Скопје пријавил во СВР Велес дека од домот се оддалечила неговата 55-годишна сестра М.К од велешкото село Сојаклари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар во велешко: Горат стрништа и ливади

Регионалниот ЦУК Велес известува дека од страна…

Левица: ДПМНЕ и ДУИ го продадоа Езерото…

ДПМНЕ и ДУИ го продадоа езерото Младост,…

Пијан возач усмртил девојче па избегал: Обвинителен…

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од…

Млад затвореник од Велес починал во затворот…

Вчера во 15.15 часот во СВР Скопје,…