Физички нападната вработена на Инфективното одделение во Охрид

t

Денеска (16.01.2022) во 09.19 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во Инфективното одделение во Охрид, едно лице најнапред вербално, а потоа и физички нападнало вработена на oдделението.
СВР Охрид презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар опасно се приближува до „Јасен“!

Регионалниот ЦУК Охрид, информира дека од ТППЕ…

Активисти на Левица ги освежија спомен – плочите на…

Освежени спомен - плочите на паднатите борци од НОБ…

Левица: Уапсени моќници со дрога блиски до…

УАПСЕНИ МОЌНИЦИ СО ДРОГА, БЛИСКИ ДО МАКСИМ…

Денеска и утре, охриѓани ќе го прослават…

Со богослужба во манастирот посветен на овој…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…